حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

آخرین بروز رسانی: مهر ۲۳, ۱۳۹۷

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

برای بهبود پیدا کردن سئوی خارجی سایت خود حذف کردن بک لینک های اسپم از پراهمیت ترین نکته هایی است که باید مورد توجه ما قرار گیرد. از مهمترین فاکتور هایی که گوگل برای سئوی سایت در نظر دارد بک لینک ها می باشند. وب سایت هایی که محتوا و بک لینک های مناسب وکپی نشده داشته باشد, سئوی خوب و حتی می توان گفت عالی دارد. در مواقعی سایت شما دارای تعدادی بک لینک های اسپم یا به اصطلاح مخرب ومضر می شود.در این مواقع شما می توانید با کمک گرفتن از ابزار Disavow گوگل, این بک لینک های مخرب را از لینک های سایت خود پاک کرده و از اثرات تخریب کننده آن جلوگیری کنید. حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل موضوع مورد بررسی ما در این مطلب می باشد.

در این مطلب روش کامل کار با ابزار Disavow گوگل را به شما آموزش می دهیم. تیم سئویار مطلبی کامل در این خصوص برای شما ارائه داده است. تا پایان مطلب با ما همراه باشید. تابه خوبی حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل را متوجه شوید و از آن کمک بگیرید.

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

اهمیت داشتن بک لینک قوی در سئو خارجی سایت

فرض می کنیم سایت شما سئوی داخلی خوبی دارد, یعنی به عبارتی همه ی محتواهای درون سایت شما سئو شده می باشند و هیچ گونه اشکالی در سایت شما وجود ندارد. در این حالت این فکر شما را درگیر می کند که چرا سایت من در گوگل بالا نمی رود. در پاسخ به این سوال می توان گفت علت این اتفاق نداشتن بک لینک است.

شما عزیزان باید به گونه ای هم سئوی داخلی و هم سئوی خارجی را به صورت هم زمان با هم رشد و ارتقا دهید. یعنی به غیر از نوشتن و ایجاد محتوای بی نظیر و کپی نشده و سئو شده, باید بک لینک هایی با کیفیت بالا برای سایت خود ایجاد کرده تا سایت شما به سرعت ارتقا و رشد پیدا کند و در نتایج اولیه ی گوگل یافت شود.

شاید این سوال برای تان پیش آید که بک لینک های با کیفیت چگونه بک لینک هایی هستند این بک لینک ها از سایت های معتبری با دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بالا گرفته می شوند.

بک لینک های اسپم چگونه لینک هایی می باشند

با توجه به این که بک لینک با کیفیت، از سایت های با دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بالا به دست ما می رسند. بر عکس مورد گفته شده برای بک لینک های اسپم عمل می کند.

اگر تعداد زیادی و البته در زمان کمی ازسایت های بی اعتبار بک لینک دریافت بکنید. مرورگر گوگل این لینک ها را لینک های اسپم می شناسد و شما را در معرض جریمه قرار می دهد.

سایت هایی هستند که به شما پیشنهاد خرید تعداد زیادی بک لینک برای مثال ۱۰۰۰۰ بک لینک می دهند. که به طور قطع صحیح نیست. حتی اگرسایت ها با کیفیت باشند این که به صورت یک دفعه و در بازه ی زمانی بسیار کوتاه تعداد زیادی بک لینک به شما داده شود, نشان دهنده ی این است که این بک لینک ها فیک و اسپم هستند.

مواقعی هست که شما هیچ بک لینک مخرب و یا اسپم نمی خرید. ودر هیچ کدام از سایت های بی اعتبار برای سایت خود بک لینک نمی سازید. ولی رقیب های شما برای شما این کار را انجام می دهند.

یکی از روش هایی که رقیب های شما می توانند از شما پیشی بگیرند، این می باشد که همان ده هزار بک لینک را برای شما خریداری کنند. در این زمان رتبه شما به شدت و به سرعت کاهش می یابد. و شاید از نتایج گوگل محو بشوید.

در این مطلب ما تیم سئویار می خواهیم چگونگی استفاده از ابزار Disavow گوگل را به شما آموزش بدهیم تا به کمک آن، اجازه ندهید یک چنین اتفاق ناگواری وبدی برای وب سایت شما بیفتد.

چگونگی تشخیص بک لینک های سایت و بک لینک های مخرب و اسپم

اولین سوالی که توجه مارا به خود جلب می کند این است که چگونه تشخیص بدهیم چه سایت هایی را به ما لینک کرده اند، تا اگر مخرب و اسپم بود، آن ها را بی اثر بکنیم.

پاسخ این سوال را می توانید در ابزار گوگل وبمستر تولز یا سرچ کنسول گوگل بیابید. شما به طور حتم باید برای سایت خود اکانت گوگل وبمستر تولز ساخته و اطلاعات سایت خود را در آن جا چک بکنید.

بعد از این که شما عزیزان سایت خود را به گوگل وبمستر تولز شناسانده و معرفی کردید، قادرید نسبت به شناسایی لینک های سایت خود اقدامات لازم را بکنید.

ابتدا در sidebar گوگل وبمستر تولز، مسیر زیر را دنبال بکنید

Search Traffic >> Links to your Site

سپس روی این گزینه کلیک کنیدصفحه ای مطابق با شکل زیر برای شما نشان داده می شود. که در آن کل بک لینک های سایت شما را ظاهر می کند.

گوگل-وبمستر-تولز-مشاهده-بک-لینک-های-سایت

حال می توانید بر روی گزینه ی more در قسمت پایین لیست کلیک کرده تا تمامی لینک های مورد نظر نشان داده شوند.

در صفحه ی جدیدی گزینه ای مبتنی بر دانلود لینک ها موجود می باشد که باید آن را زده و همه ی لینک های سایت خود را به صورت فایل اکسل دانلود بکنید.

دومین گام این که باید در این فایل جستجو بکنید و بررسی کنید کدام یک از لینک ها اسپم می باشند و کدام یک مفید فایده هستند. ممکن است این کار زمان زیادی از شما بگیرد ولی مطمئن باشید واقعا ارزشش را دارد.

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

حال پس از مشاهده کردن همه ی بک لینک های سایت باید بک لینک های مخرب و اسپم هارا تشخیص بدهیم, و نسبت به حذف کردن بک لینک های اسپم اقدامات لازم را انجام بدهیم.

در این زمان ابزار Disavow گوگل مورد استفاده قرار می دهیم. که قسمتی از امکانات گوگل وبمستر تولز می باشد.

گام اول : یک فایل .txt ایجاد می کنید و آن را باز می کنید. نام دامنه سایت را در هر خط بنویسید. درحقیقت دامنه سایت های اسپم ومخربی که به شما لینک داده اند را در این فایل وارد می کنیم.

حال یک فایل .txt داریم که در آن یک لیستی از سایت های اسپمر موجود می باشد.

گام دوم : در این گام باید این فایل .txt را در ابزار Disavow گوگل آپلود بکنیم و درحقیقت گوگل را متوجه لینک هایی بکنیم که این سایت ها را در بک لینک های سایت من به حساب نیاور.

ابزار Disavow گوگل در پنل گوگل وبمستر تولز موجود نمی باشد. برای دسترسی به آن عبارتGoogle Disavow را در گوگل جستجو بکنید و روی لینک اول که مربوط به این ابزار می باشد کلیک بکنید.

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل

در ابتدا پیامی به شما می فرستد که آیا می خواهید کار مد نظر را انجام بدهید یا خیر. روی گزینه ی Disavow Links کلیک کرده و به مرحله ی بعد بروید.

در مرحله بعدی صفحه ای برای شما باز شده که گزینه ای دارد به نام Disavow Links. وقتی روی آن کلیک می کنید، پیامی مشابه عکس زیر برای شما نشان داده می شود.

حذف کردن بک لینک های اسپم و مخرب و بی کیفیت با استفاده از ابزار google disavow

در این مرحله بر روی Choose File کلیک کنید و فایل .txt که آماده و مهیا کرده بودید را آپلود بکنید.

سپس بر روی Submit کلیک کنید.

بدین ترتیب همه ی سایت های اسپمری به شما لینک داده بودند را معرفی کردید و این وب سایت ها دیگر ارزشی مثبت یا منفی به شما انتقال نمی دهند.

نکاتی در استفاده از Google Disavow

حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل به طور کامل گفته شد.

پیشنهاد تیم سئویار برای شما این است که هر هفته تمامی بک لینک های سایت تان را مورد بررسی قرار دهید. و مطمئن بشوید که بک لینک اسپم و مخرب ویا ناخواسته ای در لیست بک لینک های شما وجود ندارد.

دامنه های اسپم را با دقت زیاد شناسایی کنید. زیرا که اگر بک لینک های با کیفیت خوب را پاک بکنید. این کار دیگر قابل برگشت نیست. و اعتبار به دست آورده را از دست می دهید.

یک سری لیست هایی وجود دارد که سایت های اسپم و مخرب را معرفی کرده اند. قادر هستید از این لیست ها استفاده کرده و حذف بک لینک های اسپم و مخرب راحت تر و آسان تر صورت بگیرد.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل موضوع مهمی در سئوی سایت می باشد. تیم سئویار مشتاقانه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

خوشحال می شویم اگر این مطلب رو به اشتراک بگذارید. منتظر نظرات,پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم.

نوشته حذف بک لینک های اسپم به کمک ابزار Disavow گوگل اولین بار در سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo پدیدار شد.

سئو سایت اصفهان سئو فروشگاه آنالیز seo

پربازدیدترین اخبار

لیست سنگبری ها و اطلاعات سنگبری ها کشور ایران به واسطه موقعیت جغرافیایی مناسب ، از جمله کشورهای صاحب عنوان و مطرح در زمینه تولید سنگ های ساختمانی و کارخانجات سنگ می باشد. یکی از مزایای خدادادی صنعت سنگ در ایران تنوع رنگ و معادن آن است. در ایران انواع معادن سنگ های تزئینی با […]

طراحی فروشگاه اینترنتی اصفهان

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی طراحی سایت فروشگاهی امروزه یکی از بهترین روش های فروش محصولات و ارائه ی خدمات است و از مهم ترین اهداف طراحی سایت فروشگاهی جذب مشتری در فضای مجازی و کسب درآمد می باشد. بطوری که در دنیای تجارت ، همه ی افراد برای گسترش کسب و کار خود در فکر […]

سئو سایت – سئو سایت اصفهان

بهینه سازی سایت آنالیز سئو سایت و بهینه سازی سایت یکی از کارهای مهمی است که باید در تمامی مراحل طراحی سایت صورت گیرد تا ارزش و سود حاصل از این سرمایه گذاری را بعد از اتمام طراحی سایت رونمایی کند. سرمایه گذاری روی خدمات سئو و بهینه سازی سایت مطمئن ترین و به صرفه […]

طراحی سایت

طراحی سایت در اصفهان   طراحی سایت و سئو سایت در اصفهان   تیم طراحی سایت و سئو سایت وب یار به آدرس ، بامجوز رسمی از نظام کامپیوتر کشور و دارای نماد اعتماد و نماد ساماندهی و با ۱۶ سال دانش تخصصی در زمینه طراحی وب سایت , سئو سایت در گوگل ، ارسال […]

ترجمه مقاله   بواسطه توفیق الهی Research Editor از آذر ۱۳۹۲ به عنوان بخشی از فعالیت شاخه علمی شرکت ایده پردازان میلاد پارس شروع به کار نمود. این مجموعه از گردهم آیی تعدادی از فارغ التحصیلان و محققان تحت حمایت علمی و معنوی تنی چند از اساتید مجرب دانشگاهی تشکیل شده است و با هدف […]

دانلود رام رسمی اندروید ۷ بتا نوقا برای هواوی آنر ۶ ایکس (Honor 6X) مدل BLN-L21 با لینک دانلود مستقیم و آموزش نصب و راه اندازی در این پست ارائه میشود. آنر ۶ ایکس محصول اکتبر ۲۰۱۶ یک دستگاه با صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی و رزولوشن فول اچ دی است که با ارائه رم ۳ الی ۴ گیگابایتی و […]

فایل HTAccess چیست؟   HTAccess مخفف عبارت Hyper Text Access می باشد. فایل HTAccess، فایل متنی ساده بوده که مربوط به پیکربندی دایرکتوری ها و پوشه ها در سرور آپاچی است. فایل HTAccess اغلب با نصب برنامه های سیستم مدیریت محتوا (CMS) همچون وردپرس، دروپال و جوملا به طور خودکار تولید شده و در شاخه […]

بازاریابی محتوا و سئو   بازاریابی محتوا و سئو چه ارتباطی با یکدیگر دارند ؟   اگر شما یک کسب و کار اینترنتی یا آنلاین دارید برای ارتقای آن و توسعه تجارت خود باید بازدید و رتبه بندی مناسب در گوگل به دست بیاورید که این کار آسانی است اگر مقاله با ما تا انتهای […]